• 08 مرداد 1400
  • 11:31

اولین جلسه کمیته تخصصی گردشگری خوراک برگزار شد

اولین جلسه کمیته تخصصی گردشگری خوراک برگزار شد

اولین جلسه هم اندیشی  تخصص گردشگری خوراک ،باحضور تشکل های حرفه ای ،مدیران تاسیسات گردشگری وآشپزان هنر آشپزی گیلانی  سالجاری  در شهررشت برگزار ‌شد.

اولین جلسه هم اندیشی تخصص گردشگری خوراک ،باحضور تشکل های حرفه ای ،مدیران تاسیسات گردشگری وآشپزان هنر آشپزی گیلانی سالجاری در شهررشت برگزار ‌شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میرا ث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی استان گیلان «حمیدرضا آذرپور بااعلام این خبرافزود: اولین جلسه کمیته گردشگری خلاق خوراک با هدف معرفی، شناسایی ،فرهنگ غذایی وآداب پذیرایی راهکارهای علمی جذب گردشگران با تاکید بر تنوع غدایی استان که به عنوان یکی از شیوه های کارآمد جذب وماندگاری گردشگران در مدیریت پسا کرونا محسوب می گردد در 25تیرماه ماه سالجاری دررشت برگزار گردید.

وی افزود: غذای گیلانی در حوزه گردشگری از جایگاه خاصی برخوردار است و به دلیل تنوع اقلیم و طبیعت، تنوع غذایی زیادی دراستان گیلان وجود دارد واتشکیل این کمیته ،فرصت مناسبی برای معرفی این گنجینه ارزشمند محسوب می شود

او اضافه كرد:امروزه گردشگری غذا یکی از جذابترین و محبوبترین انواع گردشگری شناخته شده است .غذا از عناصر مؤثر در انتخاب مقصد گردشگری به شمار میرود و یکی از مؤلفه های مهم برای گردشگران است. غذاهای محلی بازتابی از ماهیت چندرشته ای است که شامل خوراک شناسی و هنرآشپز ی، مطالعة تولیدات غذایی، خاصیت درمانی، فرایند آماده سازی، روشها، بحثهای روانشناسی وسنت میشود. درحقیقت غذا برای گردشگران چیزی بیش از خوردن است.

 یکی از اهداف مهم تشکیل کمیته گردشگری خوراک معرفی غذاهای بومی و منطقه‌ای استان‌، سفره‌غذای گیلانی و احیای دوباره فرهنگ استفاده از غذاهای بومی و اصیل هر منطقه در بین مردم و خانواده‌ها همچنین پرداختن به آداب پخت غذای سنتی و اصیل ایرانی است که سبب حفظ میراث ناملموس و احیا و معرفی این غذاها به گردشگران داخلی و خارجی می‌شود.

او همچنین افزود :ازدیگر اهداف اجرایی این کمیته برگزاری همایش وجشنواره های خوراک و ترویج طبخ و ارائه غذاهای سنتی، بومی و محلی هر منطقه در رستوران‌ها، مراكز طبخ و توزیع غذا، هتل‌های استان وتاثیری گذاری آن در ورود گردشگران به استان عنوان داشتند

آذرپور یادآورشد:تغییرشیوه زندگی والگوی مصرف غذا،رژیم غذایی ناسالم افراد و همچنین آمار رو به افزایش تهیه غذای روزانه افراد از فست‌فودها و عدم توجه به استفاده از محصولات سالم غذایی، زمینه‌ساز شیوع روزافزون بیماری‌های مانند سکته‌های قلبی و مغزی، افزایش فشارخون، دیابت، چاقی و انواع سرطان‌ها شده که ضمن کاهش طول عمر افراد جامعه، هزینه‌های درمانی سنگینی را به کشور تحمیل نموده است. لذا«کمیته گردشگری خوراک» با رویکرد«نقش غذادرجذب گردشگران داخلی وخارجی » با چشم‌انداز«دستیابی به اهداف گردشگری از طریق معرفی، شناسایی، ثبت احیا فرهنگ غذایی با نگرش استفاده از غذاهای محلی وارگانیک » در راستای « ارتقای سطح آگاهی، نگرش و فرهنگ تغذیه سالم در جامعه» تشکیل شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: از جمله اهداف این کمیته برگزاری کارگاه های آموزشی خوراک بااستفاده از ظرفیت ها علمی استادان دانشگاه ،تجارب آشپزان گیلانی بعنوان سکانداران میراث ناملموس هنر آشپزی می باشد.

آذرپورخاطرنشان کرد : دربحث برندینگ خوراک فراهم نمودن بستر ثبت غذاهای 16 شهرستان بر اساس توانمندی ها و ظرفیت های موجود ، زمینه مناسبی را برای معرفی ،جذب وورود گردشگران ایجاد میکند

وی گفت: ازجمله اقدامات این معاونت درسال گذشته برگزاری چهار همایش گردشگری خوراک در سطح استان، تشویق و ترغیب دفاتر خدمات مسافرتی به منظور تهیه بسته های سفر و برگزاری تورها در فصل های متناسب سال، برگزاری جشنواره غذاهای بومی و محلی با محصولات و فراورده های دریایی با هدف جذب گردشگران و اجرای تورهای گردشگری دریایی، تشویق به ارائه غذاهای ارگانیک محلی در منوی رستوران ها و سفره خانه های سنتی و سایر تاسیسات گردشگری با هدف حفظ میراث فرهنگ غذایی و ترویج افزایش محصولات کشاورزی محلی در منطقه، برگزاری کلاس های آموزش آشپزی سنتی در 5 منطقه استان با حضور مدیران و پرسنل شاغل در تاسیسات صنعت گردشگری،گنجاندن غذاهای ثبت شده استان در منو غذایی واحد های پذیرایی تحت پوشش این اداره کل است.

شایان ذکر است، یونسکو در ۱۹۸ کشور دبیرخانه دارد، از سال ۲۰۰۳ شهرهایی که در هفت حوزه صنایع دستی ، موسیقی ، خوراک و غیره مستعد باشد را به عنوان شهر خلاق معرفی می‌کند ۳۶ شهر خلاق از ۲۸ کشور جهان تاکنون انتخاب شده‌اند ودرایران هم شهرهای اصفهان و بندرعباس به عنوان شهر خلاق صنایع دستی، و شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی درکنار شهر رشت به عنوان شهر خلاق خوراک انتخاب شده‌اند.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار