• 09 مرداد 1400
  • 01:24

کسب و کار خلاق در تولید درختچه‌های بنسای از درختان جنگل‌های هیرکانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان، دوشنبه ۱۶ تیرماه مدیرکل و معاونین اداره کل به همراه کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و‌منابع انسانی استانداری گیلان از  فعالیت‌های عباس اسلامی‌فر یکی از کارآفرینان در زمینه تولید درختچه‌های بن‌سای بازدید کردند.
مهندس حلاج‌پور با اشاره به علاقه‌مندی اداره کل برای توسعه همکاری با اداره کل منابع طبیعی استان گفت: راه اندازی نمایشگاه و موزه جنگل‌های هیرکانی یکی از این فعالیت‌های مشترک است که در حال برنامه‌ریزی برای آن هستیم و در کنار آن می‌توانیم از ظرفیت کارآفرینان در تولید محصولات مرتبط با این حوزه استفاده کنیم.
او‌ادامه داد: کسب و کارهای متناسب با محیط طبیعی و ظرفیت‌های بومی استان می‌تواند علاوه بر حفظ میراث و اصالت ما، زمینه ساز اشتغال‌زایی و بهبود شرایط اقتصادی نیز باشد، همانطور که پرورش بنسای و فروش و صادرات آن از کشورهای آسیای شرقی و خاور دور نظیر ژاپن و چین متداول است، ما نیز می‌توانیم با برآورد شرایط، تحقیق در مورد آن و در صورت امکان در این زمینه رشد کنیم.

گفتنی‌ست بن سای (Bonsai) کلمه ای ژاپنی است که معنای آن “کاشته شده در سینی یا گلدان” است. بن‌سای از دو واژه bon به معنی سینی، ظرف یا گلدان کوچک یا کوتاه و sai  به معنی درخت یا گیاه تشکیل شده است.اساس بن سای بر مبنای فرایند نگهداری و پرورش درختان یا گیاهان، درگلدان های نسبتا کوچک و تیمار آنها با روش های خاص، برای رساندن به سنی مشخص گفته می شود که این فرایند نیمی هنر و نیمی فن باغبانی است.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار