• 09 مرداد 1400
  • 01:17

دومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های گردشگری استان با مدیرکل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان، روز سه شنبه 10 تیر 1399 دومین نشست هم‌اندیشی تشکل‌های گردشگری استان با حضور مسعودحلاج‌پور مدیرکل، حمیدرضا آذرپور معاون گردشگری و فعالان این حوزه برگزار شد.
مسعود حلاج‌پور ضمن تشریح عملکرد دوماهه و برنامه‌های پیش روی سازمان خصوصا در حوزه گردشگری افزود: استان گیلان از لحاظ گردشگری در جایگاه خوبی قرار داد دارد و با بررسی و‌ رفع موانع و‌مشکلات از طریق علمی و قانونی با برگزاری چنین نشست‌هایی می‌توانیم شاهد ارتقاء آن نیز باشیم.
او ادامه داد: رفع مشکلات و موانع قانونی تنها در گرو‌ه همفکری و همراهی فعالان صنعت گردشگری‌ست و امیدوارم این جلسات هم‌اندیشی به صورت ماهانه برگزار شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان با اشاره به لزوم تقدیر و گرامیداشت چهره‌های برجسته و تاثیرگذار در صنعت گردشگری استان گفت: ما صرفا وارث میراث گذشتگان نیستیم، بلکه امانتدار و حافظ آن هستیم و‌موظفیم ضمن انتقال این میراث برای حفظ پیوستگی فرهنگی، آن را نیز به نسل آینده معرفی کنیم.
حلاج‌پور با تاکید بر  استفاده از ظرفیت‌های بلا‌استفاده در استان گفت: ظرفیت‌های بلااستفاده خصوصا در آموزش و پرورش و شهرداری‌ها وجود دارد که ضمن همکاری و تعامل با این نهادها می‌توانیم موجبات اشتغال پایدار در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی را در سالی که از سوی مقام معظم رهبری، سال جهش تولید اعلام شده فراهم آوریم.
او با تصریح در رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ‌شده از مراجع رسمی گفت: بحران کرونا سبب مشکلات متعددی برای گردشگران و فعالان صنعت گردشگری شده‌است و برای رفع و‌تعدیل این مشکلات، جلب اعتماد عمومی و حفظ سلامت تمامی افراد شاغل در این صنعت رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری و موثر است.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار