• 31 شهریور 1400
  • 12:30

گلباران مزار شهدای رشت؛ همزمان با آغاز هفته صنایع‌دستی

به‌مناسب روز جهانی و آغاز هفته صنایع‌دستی، مراسم گلباران مزار شهدای رشت با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

به‌مناسب روز جهانی و آغاز هفته صنایع‌دستی، مراسم گلباران مزار شهدای رشت با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، در روز 20 خردادماه، همزمان با آغاز هفته صنایع‌دستی، مسعود حلاج‌پور مدیرکل و جمعی از معاونین و همکاران اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان به مقام شامخ شهدای دوران هشت‌ سال دفاع‌مقدس و حافظان امنیت کشور ادای احترام کردند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان ضمن گرامیداشت هفته صنایع‌دستی و تبریک به تمامی فعالین صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان، تصریح کرد: «هفته صنایع‌دستی فرصتی مناسب برای معرفی داشته‌ها و ظرفیت‌های صنایع‌دستی گیلان و حل مشکلات و معضلات این فعالین این صنعت است.»

حلاج‌پور اضافه کرد: «در سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان برای تحقق اهداف توسعه صنایع‌دستی گیلان اقدامات ارزشمندی انجام شد که از این دست می‌توان به ثبت چهار روستا و شهر رشت با محوریت هنرهای صنایع‌دستی و سنتی مردم گیلان اشاره کرد.»

شایان ذکر است روز 10 ماه ژوئن، مصادف با 20 خردادماه به عنوان روز جهانی صنایع‌دستی و اولین روز از هفته صنایع‌دستی است.

به این خبر امتیاز دهید :