• 28 خرداد 1400
  • 01:49

پیگیری روند ثبت تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی گیلان

معاون صنایع‌دستی گیلان از برگزاری نشست تخصصی تشکیل جامعه تخصصی فعالان صنایع‌دستی خبر داد.

معاون صنایع‌دستی گیلان از برگزاری نشست تخصصی تشکیل جامعه تخصصی فعالان صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان در روز 5 اردیبهشت‌ماه، نشست تخصصی تشکیل جامعه تخصصی فعالان صنایع‌دستی با حضور فرزاد رشیدی معاون صنایع‌دستی گیلان، اعضای شورای سیاست‌گذاری این جامعه و نماینده هنرمندان فعال صنایع‌دستی گیلان در محل معاونت صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان برگزار شد.

این نشست با محوریت پیگیری ثبت تشکل‌های تخصصی و تشکیل جامعه تخصصی فعالان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گیلان برگزار شد و در ابتدای نشست رشیدی با تأکید بر اهمیت و نقش ایجاد انجمن و تشکل‌های تخصصی صنایع‌دستی بر لزوم ایجاد چنین جوامعی که موجب همگرایی هرچه بیشتر هنرمندان صنایع‌دستی استان گیلان می‌شود تأکید کرد.

در ادامه این جلسه، نمایندگان تشکل‌های مختلف به طرح مباحث و سوالات خود در رابطه با روند ایجاد تشکل‌ها پرداخته و آقای جمالی نماینده تشکل‌ چرم‌ دست‌دوز با بیان تجربیات این تشکل در روند ثبت خود پرداختند و خانم مظفری نیز توضیحاتی را در خصوص روند تصویب اساسنامه تشکل‌ها ارائه کردند.

لازم به ذکر است در پایان این نشست، نماینده اعضاء هیات مؤسس جامعه تخصصی فعالان صنایع‌دستی استان گیلان جهت پیگیری روند امور ثبت انتخاب شدند.

به این خبر امتیاز دهید :

آخرین اخبار