• 31 شهریور 1400
  • 12:45

پیام تبریک مسعود حلاج‌پور به مناسبت فرارسیدن روز جهانی راهنمایان گردشگری

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان در روز 3 بهمن، مسعود حلاج‌پور در پیامی به مناسبت 21 فوریه، روز جهانی راهنمایان گردشگری را به تمامی فعالین عرصه گردشگری تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

نام‌گذاری روز 21 فوریه در هرسال یادآور نقش‌آفرینی راهنمایان گردشگری در پیشرفت صنعت پویای گردشگری و انتقال و آشنایی ارزش‌ها و سنت‌های گردشگران با جوامع‌ محلی است.

بی‌شک راهنمایان گردشگری به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان زنجیره‌ی گردشگری و سفرای فرهنگی جوامع محلی، نقش و وظیفه‌ای مهم در انتقال و ترویج فرهنگ، آداب و سنن ساکنان مقاصد گردشگری خصوصا آشنایی گردشگران با شیوه‌ها و واقعیت‌های زندگی مردم محلی دارند. استان گیلان با دارا بودن ظرفیت‌های بی‌بدیل طبیعی و فرهنگ و تمدن غنی خصوصا در جوامع مختلف روستایی یکی از استان‌های پیشرو در صنعت گردشگری کشور محسوب می‌شود و آشنایی صحیح گردشگران با داشته‌های ارزشمند گیلان جز با اهتمام و کوشش راهنمایان گردشگری میسر نخواهد شد.

اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان روز جهانی راهنمایان گردشگری را به تمامی راهنمایان پرتلاش و دست‌اندرکاران برگزاری تور‌های گردشگری تبریک عرض نموده، امید است با گذر از محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا، با اتکا به پشتوانه‌ علمی و تجربیات ارزنده‌ی همکاران سخت‌کوش عرصه گردشگری، شاهد پیشرفت و بالندگی هرچه بیشتر صنعت گردشگری در استان گیلان؛ این گنجینه طبیعت و تمدن باشیم.

به این خبر امتیاز دهید :