روابط عمومی | نوشته شده در روز یکشنبه , 27 مرداد 1398 ساعت 14:44 یعنی تقریبا 16 ساعت پیش ,تعداد بازدید 0

رضا حسن پور پس کلاسی به‌عنوان معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی استان گیلان منصوب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان طی حکمی از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان، آقای رضا حسن پور پس کلاسی به‌عنوان معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی استان گیلان منصوب شد. در این حکم که به امضای شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان رسیده است، آقای رضا حسن پور پس کلاسی به عنوان معاون این حوزه منصوب شد. در متن این حکم آمده است: جناب آقای رضا حسن پور پس کلاسی با سلام و تحیات احتراماً با عنایت صورتجلسه شماره 15318/982700 مورخ 13/05/1398 کمیته سرمایه انسانی منضم به نامه شماره 32700/983703 مورخ 19/5/98 مدیرکل منابع انسانی و رفاه سازمان مرکزی، نظر به تعهد و تجارب ارزنده شما به سمت « معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی » اداره کل منصوب می شوید. سیاست گذاری، برنامه ریزی، تعیین خطی مشی ها، و اولویت بندی امور سرمایه گذاری در امر گردشگری، ایجاد تسهیلات لازم به منظور جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و ایجاد هماهنگی لازم با دستگاهها، بانکها و نهاد های ذیربط، بهبود توسعه کیفی و کمی و سرمایه گذاری تاسیسات گردشگری، اهم وظایف مورد انتظار می باشد. توفیق شما را در خدمت به فرهنگ و هنر استان عزیزمان گیلان، با رعایت اصول قانون مداری و رعایت منشور اخلاقی سازمان از درگاه خداوند منان خواستارم. خاطر نشان می گردد که آقای رضا حسن پور پس کلاسی پیش از این سرپرست معاونت سرمایه گذاری و برنامه ریزی گیلان بود.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز یکشنبه , 27 مرداد 1398 ساعت 14:42 یعنی تقریبا 16 ساعت پیش ,تعداد بازدید 1

فرزاد رشیدی وزمتر به‌عنوان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گیلان منصوب شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری گیلان طی حکمی از سوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان، آقای فرزاد رشیدی وزمتر به‌عنوان معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گیلان منصوب شد. در این حکم که به امضای شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان رسیده است، آقای فرزاد رشیدی وزمتر به عنوان معاون این حوزه منصوب شد. در متن این حکم آمده است: جناب آقای فرزاد رشیدی وزمتر با سلام و تحیات احتراماً با عنایت صورتجلسه شماره 15318/982700 مورخ 13/05/1398 کمیته سرمایه انسانی منضم به نامه شماره 32703/983703 مورخ 19/5/98 مدیرکل محترم منابع انسانی و رفاه سازمان مرکزی، نظر به تعهد و تجارب ارزنده شما به سمت « معاون صنایع دستی و هنر های سنتی » منصوب می شوید. سیاست گذاری، برنامه ریزی، تعیین خط مشی ها و اولویت بندی امور صنایع دستی در جهت توسعه صنعت استان از جمله ترغیب و تشویق هنرمندان به نوآوری و خلاقیت، ایجاد تسهیلات لازم به منظور جذب سرمایه گذاران و توسعه صادرات و ایجاد هماهنگی لازم به دستگاهها ، بانک ها، و سایر نهاد های ذیربط، بهبود و توسعه کیفی صنایع دستی و هنر های سنتی اهم وظایف مورد انتظار می باشد. توفیق شما را در خدمت به فرهنگ و هنر استان عزیزمان گیلان نظام مقدس جمهوری اسلامی عزیزمان ایران، با رعایت اصول قانون مداری، و رعایت منشور اخلاقی سازمان، از درگاه حضرت حق خواستارم. خاطر نشان می گردد که آقای فرزاد رشیدی وزمتر پیش از این سرپرست معاونت صنایع‌دستی گیلان بود.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز یکشنبه , 27 مرداد 1398 ساعت 09:06 یعنی تقریبا 21 ساعت پیش ,تعداد بازدید 0

بازار تاریخی آسیابر دیلمان در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت: بازار تاریخی آسیابر دیلمان یکی از مهمترین بازارهای تاریخی سنتی روستایی، واقع در روستای تاریخی و 3500 ساله آسیابر از توابع شهرستان سیاهکل ثبت ملی می‌شود. شهرود امیرانتخابی، با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر بالغ بر 50 مغازه سنتی در این بازار تاریخی قرار دارد و در گذشته صاحبان مشاغل سنتی از قبیل چلنگری، طب سنتی، پالان دوزی، خیاطی، خواربار فروشی، چای خانه البسه فروشی و نانوایی در آن مشغول فعالیت بودند. امیر انتخابی با اشاره به اینکه در طی سال‌های گذشته برگزاری جشن نوروزبل در این منطقه، که یکی از سنت‌های قدیم دیار گیلان بوده و توسط میراث فرهنگی کشور به ثبت رسیده، موجب رونق و توسعه گردشگری در داخل بازار به شیوه سنتی در برخی ایام خاص سال شده است. وی ادامه داد: درطی سال‌های گذشته بخشی ازبازار قدیمی سنتی آسیابر توسط اهالی روستا به دلیل برگزاری مراسم نوروزبل و رونق گردشگری احیا شده است و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در راستای حفاظت و حراست از این بازار قدیمی جهت ثبت این بازار قدیمی برای دهیاری و شورای محل طی مکاتباتی جداگانه، ابلاغ به مالک ارسال نموده است. شهرود امیر انتخابی خاطر نشان کرد: پرونده مقدماتی ثبت بازار سنتی آماده شده اما به جهت تکمیل پرونده ثبتی و به دلیل اهمیت موضوع به تامین اعتبار نیاز بود؛ لذا به این منظور مذاکراتی با یکی از تشکل‌های مردم نهاد انجام شد که نتیجتاً توافقی حاصل شد تا با همکاری انجمن میراث فرهنگی و طبیعی گیلان این پرونده ثبتی تکمیل شود. وی در خصوص اقدامات پیش رو خاطر نشان کرد: به این منظور در مورخ 27/5/98 کارشناسان معاونت میراث فرهنگی اداره کل با همکاری اعضای انجمن میراث فرهنگی و طبیعی گیلان به منطقه‌ی موردنظر عزیمت خواهند کرد تا مستندسازی، نقشه برداری و رولوه بناها را اغاز نمایند. زمانبندی اداره کل جهت تکمیل پرونده حدود یک هفته است و اداره کل در صدد خواهد بود تا پایان شهریور ماه بازار تاریخی و سنتی آسیابر را، به عنوان تنها بازار سنتی ثبت شده گیلان، در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رساند. امیر انتخابی در ادامه خاطرنشان کرد: کلیه هزینه‌های مربوط به این پرونده توسط انجمن حمایت از میراث فرهنگی و طبیعی گیلان پرداخت شده است و از مردم عزیز دیلمان، مسئولین استانی و شهرستانی انتظار می‌رود نهایت همکاری را با این اداره کل به عمل آورند تا به امید خدا، جشن ثبت ملی بازار سنتی آسیابر را دردهه مبارک فجر برگزار کنیم مدیرکل میراث فرهنکی صنایع دستی و گردشری گیلان در ادامه افزود: علاوه بر این بازار آثار تاریخی دیگری نیز در این روستا وجود دارند که تعدادی از آن‌ها در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان از حمام قدیمی مربوط به دوره صفویه، گورستان‌های تاریخی و قنات تاریخی یاد کرد که همگی این آثار قابل احیا بوده و می‌تواند این روستا را به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری کشور مطرح کند و رسیدن به این هدف بزرگ نیازمند همراهی و همدلی مردم عزیز منطقه به ویژه روستای تاریخی آسیابر است.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز شنبه , 26 مرداد 1398 ساعت 12:36 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 0

نشست تخصصی صنایع دستی با محوریت رشته های، رشتی دوزی و لباس محلی در گیلان برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ، نشست تخصصی صنایع دستی با محوریت رشته های، رشتی دوزی و لباس محلی در گیلان برگزار شد. این نشست درمحل سالن کنفرانس موزه میراث روستایی با حضور 43 نفر از هنرمندان رشته های رشتی دوزی و لباس محلی از شهرستان های رشت، لنگرود، تالش، رضوانشهر، رودسر، لاهیجان، بندر انزلی و آقای میثم نواییان رئیس پژوهشکده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و کارشناسان حوزه معاونت صنایع دستی برگزار شد. این نشست با هدف توسعه و ترویج صنایع دستی و بررسی مشکلات هنرمندان رشته های رشتی دوزی و لباس محلی استان برگزار شد. همچنین در این نشست هنرمندان حاضر با چگونگی دریافت مهر اصالت، ایجاد تشکل تخصصی حصیر بافی ، مرواربافی و بامبو بافی ، برگزاری نمایشگاه و نحوه حضور در نمایشگاه ها آشنا شدند. در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و هنرمندان با ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی و درجه بندی تولیدات هنرمندان اشاره کردند . سپس اعضای هیأت مؤسس تشکل صنفی رشته های رشتی دوزی و لباس محلی تعیین شدند. در پایان هنرمندان از موزه میراث روستایی و فضاهای دارای قابلیت نمایش و عرضه محصولات صنایع دستی بازدید به عمل آوردند.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

روابط عمومی | نوشته شده در روز شنبه , 26 مرداد 1398 ساعت 12:35 یعنی تقریبا 1 روز قبل ,تعداد بازدید 0

نشست تخصصی صنایع دستی با محوریت رشته های صنایع دستی چوبی در گیلان برگزار شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ، نشست تخصصی صنایع دستی با محوریت رشته های، صنایع دستی چوبی (خراطی، منبت، معرق، چوب، قلاب بافی) در گیلان برگزار شد. این نشست در محل سالن کنفرانس موزه میراث روستایی با حضور 32 نفر از هنرمندان رشته های صنایع دستی چوبی از شهرستان های رشت، لاهیجان، ماسال فومن و کوچصفهان و با حضور آقای رشیدی معاون صنایع دستی استان گیلان و کارشناسان حوزه معاونت صنایع دستی برگزار شد. این نشست با هدف توسعه و ترویج صنایع دستی و بررسی مشکلات هنرمندان صنایع دستی چوبی (خراطی، منبت، معرق، چوب، قلاب بافی) استان برگزار شد. همچنین در این نشست هنرمندان حاضر با چگونگی دریافت مهر اصالت، ایجاد تشکل تخصصی صنایع دستی چوبی (خراطی، منبت، معرق، چوب، قلاب بافی)، برگزاری نمایشگاه و نحوه حضور در نمایشگاه ها آشنا شدند. در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد و هنرمندان با ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی و درجه بندی تولیدات هنرمندان اشاره کردند . سپس اعضای هیأت مؤسس تشکل صنفی رشته های صنایع دستی چوبی (خراطی، منبت، معرق، چوب، قلاب بافی) تعیین شدند. در پایان هنرمندان از موزه میراث روستایی و فضاهای دارای قابلیت نمایش و عرضه محصولات صنایع دستی بازدید به عمل آوردند.

ادامه مطلب چاپ خبر اشتراک گذاری

پیوند های اصلی