FA | EN | RSS

جمعه, 29 تیر 1397

آمادگی کامل گیلان در تامین کالاهای مورد نیاز عیدانه

استاندار گیلان از آمادگی کامل استان در تامین اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داد و گفت:ذخیره سازی کالاهای اساسی مورد نیاز صورت گرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ عصر روز گذشته کارگروه تنظیم بازار استان در در استانداری گیلان برگزار شد.
در این نشست مصطفی سالاری با اشاره به افزایش حضور گردشگران به استان در ایام نوروز اظهار داشت : عدم کنترل بازار، امکان افزایش تورم و متحمل شدن فشار اقتصادی به مردم را در پی خواهد داشت که برنامه ریزی دقیق و تنظیم بازار در جلوگیری از این مشکل بسیار حائز اهمیت می باشد .
نماینده عالی دولت در گیلان از آمادگی کامل استان در تامین اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز استان در روزهای پایانی سال و ایام نوروز خبر داد و افزود : ذخیره سازی کالاهای اساسی مورد نیاز نظیر گندم ؛مرغ منجمد ، سیب ، پرتقال به میزان مورد نیاز در استان صورت پذیرفته است.
وی گفت : با توجه به حضور گردشگران باید به میزان 2 برابر جمعیت استان( 5 میلیون نفر ) کالای اساسی و مورد نیاز تامین گردد.
سالاری بر ضرورت تشدید بازرسی ها توسط سازمان صنعت ، معدن و تجارت و دستگاههای نظارتی در این ایام تاکید و خاطر نشان ساخت : سازمان تعزیرات می بایست رسیدگی به پرونده ها را حداکثر در ظرف مدت 1 روز به انجام رساند تا اثرات آن هرچه سریعتر مشاهده گردد.
استاندار گیلان، همکاری تمامی دستگاهها برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها در این ایام را ضروری دانست و اظهار داشت : نباید اجازه دهیم در این ایام مردم هزینه های پیش بینی نشده ای را متحمل شوند.
نماینده عالی دولت در گیلان همچنین بر ضرورت بهره گیری از فرصت حضور گردشگران در استان تاکید کرد و افزود : باید با فراهم کردن زمینه دسترسی آسان گردشگران به بازار شاهد رونق کسب و کار و بازار باشیم.
استاندار گیلان حضور گردشگران در این ایام را فرصتی برای فروش بیشتر کسبه و بازاریان دانست و اذعان داشت: البته در تحقق این مهم ، نحوه هدایت گردشگران بسیار حائز اهمیت است که باید اقدامات لازم در این زمینه صورت پذیرد.
وی در ادامه گفت : باید زمینه ای فراهم گردد تا جمعیت بیشتری از گردشگران به نقاط مرکزی و بازار شهر حضور یابند تا موجبات رونق بیشتر بازار گردد.
دکتر مصطفی سالاری بر لزوم کنترل اقلام اساسی به منظور جلوگیری از عرضه خارج از چرخه آن تاکید کرد و گفت : باید نظارت قیمتی و بهداشتی دقیق کالا وجود داشته باشد.
استاندار گیلان سرعت در رسیدگی و تصمیم گیری ها توسط دستگاها را ضروری دانست و اظهار داشت : دستگاههای اجرایی در ایام تعطیل باید فعالتر از ایام کاری در صحنه حضور داشته باشند.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در حاشیه این نشست، نوروز را خواستگاه گردشگری قلمداد کرد و اذعان داشت:خلق نوروز متفاوت با هدف جذب حداکثری گردشگران از توفیقات ستاد اجرایی خدمات سفر در سالهای اخیر است.

وی با بیان اینکه رضایت گردشگران علاوه بر استمرار سفر،موجبات رونق اقتصادی پایدار برای بومیان به همراه دارد،بر ضرورت بهره گیری از این فرصت برای اشاعه فرهنگ بومی محلی اقوام مختلف گیلان تاکید کرد.

فراهم کردن امکان حضور گردشگران در مناطق کمتر توسعه یافته از طریق توسعه زیرساختها و تلاش برای معرفی جاذبه های گردشگری جدید از عناوینی بود که مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به آن اشاره کرد.