FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

گردشگری اولویت اشتغال‌زایی در گیلان است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید برضرورت توجه به رونق کسب و کار رسته ای در اجرای طرح های اشتغال زایی،گفت:حوزه گردشگری گیلان اولویت این استان برای اشتغالزایی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛علی ربیعی ظهر پنج شنبه درنشست مسولان، مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی که در زمینه اشتغالزایی در فرمانداری شهرستان لنگرود برگزارشد اظهار کرد: گیلان با ظرفیت های بالقوه ای که دارد می تواند اشتغالی مستمر را به بار نشاند.

وی به مشکلات موجود در این زمینه اشاره کرد و افزود:بدون اتصال و سهم گرفتن از بازارهای جهانی نمی توانیم فعالیت های اقتصادی در سطح کشور انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فشارها و تحریم ها برعلیه ایران هزینه حفظ عزت و اقتدار انقلاب است، گفت: تلاش برای رفع این تحریم ها کار بزرگی است و حضور در بازارهای جهانی حق نظام مقدس اسلامی ایران است.

ربیعی همچنین با بیان اینکه یکی از برنامه های ما در اجرای طرح های اشتغال زایی بهبود وضعیت کسب و کار رسته ای است، تصریح کرد:همه اقدامات تاکنون در حوزه تولید صورت گرفته و هیچ اقدام مثبتی در زمینه اشتغال انجام نشده است.

وی تأکید نمود: امروز به دنبال تحقق سیاست های توسعه ای و همچنین سیاست های مداخله در بازار کار با امضای هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه هستیم تا شاهد کاهش آسیب و فشار بر معیشت مردم باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین در این زمینه به ایجاد اشتغال در سطح روستاها و پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی که از امروز پرداخت آن در سطح کشور از استان گیلان کلید می خورد، هستیم.

وی با بیان اینکه برای نخستین بار در سال جاری رشد صادرات کالاهای غیر نفتی از صادرات نفتی پیشی گرفته است، خاطرنشان کرد:متاسفانه آثار این رشد در سطح جامعه دیده نمی شود.

ربیعی اظهار کرد: یکی از جهت گیری های درست در سیاست های کلان کشوری این است که مشکلات با کنش های اقتصادی درست اصلاح شود.

وی در ادامه فقرزدایی واشتغال دو برنامه دولت برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال سبب می شود که فقر در سطح جامعه کاهش یابد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پتانسیل های استان گیلان و تعیین حوزه گردشگری به عنوان اولویت در زمینه اشتغال زایی، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت و مواهب طببعی و خدادادی مستعد گردشگری در این استان باید از این حوزه در زمینه ایجاد اشتغال و درآمد و رونق اقتصادی بهره برد.