FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

بیانیه میراث فرهنگی گیلان به مناسبت هفته بسیج

اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به مناسبت آغاز هفته بسیج بیانیه ای صادر کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان متن بیانیه بدین شرح است:

بسیج،ماندگارترین یادگار معمار کبیر انقلاب است که در پنجم آذر سال 58 با نفس خویش فرمان شکفتن آن را صادر نمود و تفکر بسیجی را نوای دلنشینی دانست که اگر در کشوری طنین‌انداز شود چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور می‌ماند.بی تردید اگر تفکر بسیجی در دوران 8 سال دفاع مقدس در جبهه ها حاکم نبود ما به پیروزی مقتدرانه و سرافرازانه در مقابله با استکبار جهانی تا بن دندان مسلح نمی رسیدیم و این روح تفکر بسیجی بود که خارج از محاسبات و معادلات نظامی دشمن عمل کرد و ماشین جنگی استکبار جهانی را از کار انداخت.

آن روزها بسیجیان سلحشور با استعانت از خداوند و پیروی از ولایت، دفاع مقدس 8 ساله را رقم زدند و امروز با تاسی گرفتن از رهنمودهای مقام عظمای ولایت حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) برای دفاع از ارزش های اسلامی و آرمان های والای شهیدان و افزایش توان دفاعی خود تلاش و همت می نمایند و با روحیه اقتدار گونه و با امید و نشاط برای خدمت رسانی به ملت شریف و شهید پرور در تمامی صحنه ها آمادگی خود را اعلام می کنند.

بسیج و بسیجی لحظه ای از راه پر مخاطره انقلاب و تداوم ارزشهای اسلامی خارج نشده و همواره با رصد تمام رویداد های داخلی و خارجی با آگاهی و هشیاری،به موقع و به هنگام اعلام موجودیت کرده و بد خواهان را رسوا کرده و به عقب می راند.

تفکر بسیجی الهام گرفته از تفکر، بزرگ نعمت بشریت، یعنی ولایت فقیه است و این ویژگی بسیج که در ذات آن نهادینه شد پشتیبان ولایت و نظام اسلامی است که برای دوستان امید و برای دشمنان یاس و ناامیدی را بهمراه می آورد.

بسیج جسورانه در تمام صحنه ها حضور داشته و عرصه را برای دشمن به جهنم تبدیل کرده و برای دوستان امنیت و آرامش به ارمغان می آورد.

امید است پرچم جمهوری اسلامی که متبرک به خون شهدای این ملت است با دعای خیر رهبر فرزانه انقلاب و با حضور اقتدار و پایدار بسیجیان همان کسانی که امام راحل فرمودند: 'آرزویم این است که بسیجی باشم' بدست حضرت صاحب الزمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) برسد.

اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،ضمن گرامی داشتن هفته بسیج،بار دیگر با امام شهداء،شهدای گلگون کفن 8 سال دوران دفاع مقدس،مدافعین حرم و مقام عظمای ولایت و فرمانده کل قوا حضرت آیت ا... خامنه ای (مدظله) پیمان می بندد که در صیانت از دستاوردهای انقلاب و در دفاع از حریم ولایت، ارزش ها و آرمانهای انقلاب اسلامی ایران لحظه ای دریغ نخواهد کرد و تا پرچم انقلاب اسلامی ایران را به دست حضرت بقیة ا...الاعظم حضرت مهدی (عج) نسپارد از پا نخواهد نشست.