FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

معرفی صحیح پتانسیل های گردشگری گیلان؛گامی موثر در جذب سرمایه گذار

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان:با معرفی مناسب پتانسیل‌های شهرستان لاهیجان می‌توان انگیزه سرمایه گذاران برای فعالیت در موضوعات زیربنایی مختلف را افزایش داد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛رضا علیزاده در دیدار با مسعود کاظمی شهردار جدید لاهیجان با اشاره به جایگاه این شهرستان در توسعه گردشگری استان گیلان بر لزوم معرفی هرچه بهتر جاذبه‌ها و ظرفیت‌های گردشگری تاکید کرد.

وی؛ بسترسازی برای رونق اقتصادی را در گرو حمایت از سرمایه گذاران خواند و افزود:سرمایه گذاری در حوزه گردشگری علاوه بر توسعه شهری موجبات اشتغال پایدار برای بومیان را نیز فراهم می سازد.

علیزاده تقویت گردشگرای را نیازمند نگاهی فرابخشی و همتی جمعی خواند و اذعان کرد:نه تنها میراث فرهنگی بلکه تمامی نهادهای استان باید در راستای اشاعه فرهنگ گردشگری تلاش کنند.

این مسئول با اشاره به اینکه امروزه گردشگری بعنوان صنعتی درآمدزا در دنیا مطرح است،خاطرنشان کرد:با معرفی مناسب پتانسیل‌های شهرستان لاهیجان می‌توان انگیزه سرمایه گذاران برای فعالیت در موضوعات زیربنایی مختلف را افزایش داد.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به آمارهای رسمی از حضور گردشگران و درآمدحاصل از حضور آنان در لاهیجان اشاره کرد و خواستار عزم جمعی برای رفع قوانین دست و پاگیر و سهولت بخشی به اجرای فعالیت از سوی سرمایه گذاران شد.

وی؛ استفاده از توان و پتانسیل رسانه و مطبوعات برای معرفی چشم اندازهای توسعه اقتصادی از دریچه گردشگری را مورد انتظار خواند و افزود:مطبوعات و خبرگزاری ها جایگاه ارزنده ای در تعالی  فکری دارند.

این مسئول با بیان اینکه بهره گیری از توان و تخصص تشکل های مردم نهاد موجبات پیشرفت در همه ابعاد اقتصادی،اجتماعی و سیاسی را به دنبال دارد؛فعال تر نمودن این سمن ها را مورد تاکید قرار داد.

مسعود کاظمی شهردار لاهیجان نیز در ادامه توانمندی های این شهرستان را ممتاز خواند و با تاکید بر فراهم ساختن زیرساختها،جذب گردشگر را تلاشی برای رونق اقتصادی خواند.