FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

برگزاری تور گردشگری بیماران ام اس به مقصد موزه میراث روستایی گیلان

در راستای تحقق شعار سال 2017 سازمان جهانی گردشگری مبنی بر"گردشگری برای همه" اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان اقدام به برگزاری تور تفریحی بیماران ام اس به مقصد موزه میراث روستایی نمود.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،تور تفریحی بیماران ام اس به مقصد موزه میراث روستایی گیلان برگزار شد.

در حاشیه برگزاری این تور گردشگری،رضا علیزاده کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اهمیت مباحث اجتماعی و پرداختن به آسیب های این حوزه، کمبود امکانات لازم برای بروز خلاقیت و حضور اجتماعی برخی افراد که از بیماری رنج می بردند را نیازمند مطالعه و توجه بیشتر خواند و گفت:توانمندسازی این اقشار باید در دستور کار تمامی سازمانها و نهادها قرار گیرد.

وی؛تکریم و ارتقای منزلت تمامی اقشار آسیب پذیر اجتماعی به ویژه افراد کم برخوردار از سلامت جسمی را یک ضرورت خواند و گفت:رعایت اصل مساوات بین انسانها که مکتب انسان پرور اسلام بر آن تأکید فراوان دارد،باید در عمل اجرایی گردد.

علیزاده با اشاره به اینکه گیلان در حوزه نهادی و مردمی بازوان پرتوان بخش دولتی محسوب می شوند،به فعالیت های ممتاز سمن های استان در حوزه سلامت اشاره نمود و افزود:با هم افزایی جمعی می توان در جهت رفع موانع اجتماعی،فرهنگی و...گام نهاد.

این مسئول با اذعان این مطلب که چتر حمایتی صنعت گردشگری تمامی اقشار را در بر می گیرد،از موزه میراث روستایی گیلان بعنوان آیینه تمدنی استان یاد کرد و گفت:این اکوموزه با داشتن بافت طبیعی منحصربفرد،معماری منطبق با نقاط مختلف استان و نیز امکان معرفی صنایع دستی وهنرهای سنتی استان در توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی تمامی بیماران و ایجاد بستری برای بروز تعاملات اجتماعی آنان اثرگذار خواهد بود.

لازم بذکر است که در اجرای این تور گردشگری،انجمن ام اس گیلان،انجمن راهنمایان گردشگری استان و موسسه طلایه داران گردشگری حضوری پررنگ داشتند.