FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

تاکید استاندار گیلان بر صادرات صنایع دستی از مرز آستارا

استاندار گیلان:آستارا موقعیت خوبی برای صادرات مرزی و همچنین گسترده ساختن شبکه توزیع اقلام صنایع دستی دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  استان گیلان؛ همایش گفتمان سازی اقتصادی ، سرمایه گذاری ، تولید و اشتغال همزمان با افتتاح همزمان ۷پروژه گردشگری در شهرستان آستارا با حضور استاندار گیلان و برخی مدیران استانی برگزار شد.

در این مراسم دکتر نجفی باابراز خرسندی از حضور پررنگ مردم در انتخابات،این رویداد حماسی را مهر تاییدی بر کارنامه فعالیت های انجام شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خواند و گفت:پایبندی مردم به آرمانهای امام و انقلاب با نشاط اجتماعی در فضای کنونی جامعه آمیخته شد و حماسه29 اردیبهشت را رقم زد.

وی، روی کار امدن مجدد دولت تدبیر و امید را نشانی از موفقیت ان در اجرای وعده ها  و نیز رونق بخشی اقتصادی کشور خواند و اذعان داشت: در سایه تعاملات سازنده با دنیا و ایجاد عدالت اجتماعی رضایت مندی متناسبی در جامعه حاکم شد که ای مهم بسیار ارزشمند است.

نماینده عالی دولت در گیلان،گسترش صادرات و نیز توسعه گردشگری طی سالهای اخیر را رضایت بخش قلمداد نمود و افزود:استان گیلان از استانهای ممتاز در حوزه گردشگری می باشد که این عنوان با تلاش دولتمردان و مساعدت بخش خصوصی پدیدار گردید.

نجفی اجرای طرح روستای بدون بیکار در چند روستای گیلان و نیز اجرای تسهیلات زودبازده از محل صندوق کارآفرینی امید را گامی در جهت تعالی اقتصادی و اشتغالزایی برای تمامی رده های سنی دانست و گفت:بزودی تمامی نقاط کم برخوردار روستایی که از پتانسیل طبیعی خوبی برخوردارند،پایلوت اجرای طرح روستای بدون بیکار خواهد شد.

نجفی به توسعه صادرات در گیلان از طریق مرزهای زمینی،هوایی و دریایی اشاره نمود و تصریح کرد:صادرات صنایع دستی از جمله فعالیت های نوین اقتصادی گیلان است که نتایج خوبی را دربرداشت.

وی بیان نمود:آستارا موقعیت خوبی برای صادرات مرزی و همچنین گسترده ساختن شبکه توزیع اقلام صنایع دستی دارد؛لذا اجرای هدفمند طرح های گردشگری در این شهرستان مرزی دارای ارزش بسیاریست.

این مسئول روند روبه رشد در توسعه زیرساختهای گردشگری استارا را مورد بحث قرار داد و خاطرنشان نمود: در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تعداد واحدهای اقامتی پذیرایی این شهرستان قریب به80  مورد بود که امروز به همت تلاشگران تدبیر و امید و بخش خصوصی به 102طرح رسیده است.

استاندار گیلان باتقدیر از فعالان بخش خصوصی خواستار حضور پررنگ تر آنان در حیطه آبادانی گیلان شد و رفع موانع سرمایه گذاری در استان را وعده داد.

 رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز با تقدیر از حماسه سازان گیلانی در انتخابات اخیر،حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای را نشان از پایبندی به نظام جمهوری اسلامی ایران و یکپارچگی مردم و مسئولین و مهمتر از همه اعتماد عمومی به دولت تدبیر و امید دانست.

وی با بیان اینکه حضور شورانگیز مردم در انتخابات باید با تلاش دولتمردان برای ابادانی و توسعه همه جانبه جبران شود،به روند توسه پایدار گیلان طی سالهای اخیر اشاره نمود و گفت:دولت تدبیر و امید با رویکرد رفع محرومیت و حذف بیکاری تلاش گسترده ای را در پیش گرفته که افتتاح پروژه های گردشگری امروز در بندر مرزی آستارا تنها گوشه ای از این مهم است.

این مسئول فراهم شدن بیش از 10 فرصت شغلی باافتتاح پروژه های گردشگری را گامی بزرگ از سوی سرمایه گذاران بخش خصوصی بعنوان بازوان حمایتی بخش دولتی خواند و اذعان کرد: استاندار محترم بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران و رفع موانع تولید تا رسیدن به موفقیت پایدار تاکید دارد.

علیزاده بااشاره به نامگذاری سالجاری بنام سال توسعه گردشگری از سوی استاندار ،تصریح کرد: چرخ دنده های اقتصاد استان در سال96 بر محور گردشگری به حرکت درآمده تا انجا که هرروز شاهد کسب افتخاری جدید در این حوزه هستیم.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر لزوم بکارگیری مکانیزم های زودبازده گردشگری جهت تحقق سند چشم انداز توسعه صنعت مذکور تاکید نمود و یادآور شد: توسعه گردشگری روستایی بعنوان یکی از مهمترین ارکان توسعه جامع گردشگری در گیلان به سرعت رونق گرفته که ماحصل آن را می توان در روستای بدون بیکار اسطلخ جان،حلیمه جان،دهنه سرشیجان و.... مشاهده کرد.

علیزاده همچنین به صنایع دستی استان بعنوان قطب اقتصادی و فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: در این حوزه ایجاد بازارچه ها نقش موثری را ایفا می نماید؛لذا ایجاد بازارچه صنایع دستی در شهرستان آستارا که توان تولید و توزیع بالایی دارد می تواند جایگاهی دونق بخش و درآمدزا ایفا سازد.

وی در بخش دیگری از سخنانش استارا را از شهرستانهای مورد توجه گردشگران خواند و تصریح کرد:این شهرستان در سایه تعاملات دولتی و خصوصی می تواند به قطب بزرگ اقتصادی گیلان و حتی کشور تبدیل شود.

این مسئول از زحمات خدمتگذاران ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان آستارا تقدیر نمود و خواستار هم افزایی بیش از پیش دستگاه های اجرایی گیلان برای رونق افزایی اقتصادی از طریق گردشگری شد.

در پایان از زحمات اعضا ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان و فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی تقدیر گردید.