FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

توسعه گردشگری گیلان؛ مرهون حمایت دولت تدبیر و امید از سرمایه گذاران

 

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان : اهداف و برنامه هاي دولت تدبير و اميد انگيزه سرمايه گذاري را افزايش داده چنانكه شاهد به نتيجه رسيدن يكي پس از ديگري پروژه هاي گردشگري در استان گيلان هستيم.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ مراسم‌ تجلیل از خادمین ستاد اجرايي خدمات سفر شهرستان فومن با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و فعالان عرصه گردشگری برگزار شد.
در این مراسم رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با قدردانی از تلاش همه دست اندركاران ستاد اجرايیخدمات سفر اعم از بخش دولتي و خصوصي در ایام نوروز اظهار داشت: با برنامه ريزي و تعامل سازنده همه ي گروه هاي فعال در نوروز ۹۶شاهد رشد چشمگیر در میزان ورود گردشگران و نیز رضايتمندي خدمات سفر در استان بوديم.
وی به گزارشات ستاد هماهنگي خدمات سفر كشور طی ایام نوروز اشاره نمود و اذعان نمود: تردد و اقامت در گیلان رشد فزاینده ای داشته و در این بین فومن در کانون توجهات گردشگران قرار گرفته است.
علیزاده از شهرک تاریخی ماسوله و قلعه رودخان بعنوان نگین جاذبه های گردشگری ایران اشاره کرد و گفت: فومن فخر صنعت گردشگری ایران است؛ لذا باید با تعاملات فردی و اجتماعی برای رونق افزایی اقتصادی و اشتغالزایی پایدار گام برداشت.
این مسئول تصریح نمود: باید با هم افزایی و همگرایی صنعت گردشگری را به عنوان يك فرصت در كانون توجه قرار دهيم و از مزيت هاي آن به نفع اقتصاد، معيشت و اشتغال بهره ببريم.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در بخش دیگری از سخنانش به توسعه و پیشرفت های سالهای اخیر ایران در حوزه حمل و نقل اشاره نمود و بیان داشت: به یمن برجام و مذاکرات صورت گرفته در این مبحث امروز شاهد خرید هواپیماهای جدید و نیز توسعه آزاد راه ها هستیم که نتیجه آن رونق گردشگری داخلی و خارجی می باشد.
عليزاده بر اقدامات موثر دولت يازدهم در توسعه گردشگري تاكيد كرد و گفت: اهداف و برنامه هاي دولت تدبير و اميد انگيزه سرمايه گذاري را افزايش داده چنانكه شاهد به نتيجه رسيدن يكي پس از ديگري پروژه هاي گردشگري در استان گيلان هستيم.
این مسئول همچنین به موضوع انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و تاکید کرد:همانطوریکه در نوروز شاهد یک نشاط اجتماعی بودیم ، باید در انتخابات مهم کشور نیز یک نشاط سیاسی را ایجاد نماییم و از بزنگاه انتخابات در جهت تعالی بخشی به ابعاد مختلف سياسي، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگي بهره مند شویم.
علیزاده بحث انتخابات و مشارکت مردمی را يك فرصت و موقعيت مهم دانست و گفت : درك مقطع حساس كشور به گونه ايست كه به واسطه آن در عرصه بین المللی ثبات بیشتری خواهیم یافت و توجه دولت ها و ملت ها را به کشور و توانمندی های آن معطوف خواهد ساخت.
وی خاطرنشان کرد: امپریالیسم جهانی و صهيونيسم مدام بر طبل بی اعتمادسازی مردم به نظام می کوبند، در حالیکه تمامی اقشار کشور به عنوان پشتوانه نظام مقدس جمهوري اسلامي با اقتدار در صحنه های سرنوشت ساز ایران اسلامی حضور خواهند داشت.
وي گفت: توجه به تاكيدات مكرر مقام معظم رهبري مبني بر حضور حداكثري همه ي آحاد جامعه در انتخابات بي ترديد يك استراتژي هدفمند است كه مي تواند منجر به تحكيم حاكميت نظام سياسي و نيز مردم سالاري ديني شود.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با تاکید بر لزوم حضور حماسی مردم در انتخابات و همت برای رقم خوردن حماسه ملی، از فعالان عرصه گردشگری و صنایع دستی خواست تا با هوشیاری در برابر توطئه ها ایستادگی نموده و ضمن حفظ وحدت ملی و نگاهی تعالی گرایانه نسبت به آینده سازی ایران اسلامی و انتخاب فردی اصلح اقدام نمایند.
وی به اهمیت برگزاری دو انتخابات شوراها و ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: همه تلاش ما به‌عنوان کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید در راستای ایجاد شور و نشاط و اعتماد در جامعه برای حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای باشد.
در ادامه این مراسم، افتخاری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان مذکور اظهار داشت: فومن مامن اصلی گردشگران گیلان است و آبروی فرهنگی،تاریخی و گردشگری کشور محسوب می شود.
وی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید اعتلای گردشگری و کسب درآمدهای ارزی از طریق تعالی این صنعت است، نشاط اجتماعی و رفع محرومیت های عمومی را ماحصل تلاش های صورت گرفته در سالهای اخیر خواند.
این مسئول با بیان این‌که حضور حداکثری در انتخابات توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند، خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش برای حضور کم‌رنگ مردم در انتخابات است و تمام توجه و تمرکز دشمنان بر روی مسائل و موضوعاتی است که اعتقادات و هویت‌های ما را ‌تشکیل می‌دهند.
وی یادآور شد: دشمن برای دلسرد کردن مردم نسبت به انتخابات تلاش می‌کند؛ از این رو باید در مسیر فرامین مقام معظم رهبری حضور حداکثری در انتخابات را رقم زنیم و در آینده کشور اثرگذار واقع شویم.
در ادامه این همایش از مدیران و فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز96 با اهدای تندیس و لوح سپاس قدردانی شد.