FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان؛حضور در انتخابات تاكيدي مجدد بر جمهوريت نظام و مردم سالاري ديني

مراسم‌ تجلیل از خادمین ستاد اجرايي خدمات سفر شهرستان لاهیجان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی و فعالان عرصه گردشگری در دانشگاه آزاد لاهیجان برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با قدردانی از تلاش همه دست اندركاران ستاد اجراي خدمات سفر اعم از بخش دولتي و خصوصي در ایام نوروز اظهار داشت: با برنامه ريزي و تعامل سازنده همه ي گروه هاي فعال در نوروز ۹۶شاهد رشد چشمگیر در میزان ورود گردشگران و نیز رضايتمندي خدمات سفر در استان بوديم.

وی با اعلام قرار گرفتن گیلان در رديف استانهاي برتر جذب گردشگر، افزود:

طبق گزارش های ستاد هماهنگي خدمات سفر كشور طی ایام نوروز  تردد و اقامت در گیلان رشد فزاینده ای داشته که شهرستان لاهیجان در این روند صعودی از رشد بيش از ٢٨ درصدي برخوردار بوده است.

وی كسب رتبه اول در بخش صنايع دستي و موفقیت در جذب حداکثری گردشگران نوروزی را حاصل تلاش دستگاه های عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان خواند و گفت: باید با هم افزایی و همگرایی صنعت گردشگری را به عنوان يك فرصت در كانون توجه قرار دهيم و از مزيت هاي آن به نفع اقتصاد، معيشت و اشتغال بهره ببريم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش به راه آهن قزوین به رشت اشاره نمود و اذعان داشت: با افتتاح این شبکه حمل و نقل زمینی نه تنها شاهد رونق گردشگری  داخلی کشور خواهیم بود، بلکه در کریدور ارتباطی با جمهوري آذربايجان حوزه اروپا جذب گردشگر خارجی خواهیم داشت.

 رضا عليزاده بر اقدامات موثر دولت يازدهم در توسعه گردشگري تاكيد كرد و گفت: اهداف و برنامه هاي دولت تدبير و اميد انگيزه سرمايه گذاري را افزايش داده چنانكه شاهد به نتيجه رسيدن يكي پس از ديگري پروژه هاي گردشگري در استان گيلان هستيم.

علیزاده همچنین به موضوع انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و تاکید کرد:

همانطوریکه در نوروز شاهد یک نشاط اجتماعی بودیم

باید در انتخابات مهم کشور نیز یک نشاط سیاسی را ایجاد نماییم و از بزنگاه انتخابات در جهت تعالی بخشی به ابعاد مختلف سياسي، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگي بهره مند شویم.

علیزاده بحث انتخابات و مشارکت مردمی را يك فرصت و موقعيت مهم دانست و گفت : درك مقطع حساس كشور به گونه ايست كه به واسطه آن در عرصه بین المللی ثبات بیشتری خواهیم یافت و توجه دولت ها و ملت ها را به کشور و توانمندی های آن معطوف خواهد ساخت.

وی خاطرنشان کرد: امپریالیسم جهانی و صهيونيسم مدام بر طبل بی اعتمادسازی مردم به نظام می کوبند، در حالیکه تمامی اقشار کشور به عنوان پشتوانه نظام مقدس جمهوري اسلامي با اقتدار در صحنه های سرنوشت ساز ایران اسلامی حضور خواهند داشت تا جلوه ای از اتحاد را به جهانیان اثبات نمایند.

عليزاده امنيت و ثبات كشور را مرهون خون شهدا دانست و اظهار كرد: نظام اداره حكومت با پيروزي انقلاب اسلامي بر پايه ي جمهوريت و اسلاميت بنا شد و امام راحل(ره) نيز با تاكيد بر واژه جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم نه يك كلمه زياد نظام سياسي بنيان نهادند.

وي گفت: توجه به تاكيدات مكرر مقام معظم رهبري مبني بر حضور حداكثري همه ي آحاد جامعه در انتخابات بي ترديد يك استراتژي هدفمند است كه مي تواند منجر به تحكيم حاكميت نظام سياسي و نيز مردم سالاري ديني شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان  حضور حماسی مردم در انتخابات و همت برای رقم خوردن حماسه ملی يك ضرورت دانست و از فعالان عرصه مختلف اجتماعي،علمي،فرهنگي،هنري، گردشگری و همه اقشار خواست تا با مسوليت پذيري اجتماعي نسبت به آینده سازی ایران اسلامی هوشیار عمل نموده و با انتخاب فرد اصلح در جهت آبادانی خاک پاک ایران و رفع محرومیت های موجود گام بردارند.

در ادامه این همایش از مدیران و فعالان ستاد اجرایی خدمات سفر در نوروز96 با اهدای تندیس و لوح سپاس قدردانی شد.