FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

رضایتمندی مسئولان کشوری از عملکرد میراث فرهنگی گیلان/ معدل صنایع دستی گیلان،قابل اتکا و ممتاز است

 

معاون صنایع دستی کشور:معدل صنایع دستی گیلان در سطح کشور قابل اتکا و ممتاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان؛بهمن نامور مطلق در حاشیه برگزاری نشست علمی تخصصی صنایع دستی با محوریت بامبو و حصیر با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم مذکور؛تلفیق علم و هنر را ضرورتی اجتناب ناپذیر در عصر حاضر خواند و اظهار داشت:خارج شدن از مباحث تکراری و روی آوردن به رویکردهای نوین موجبات تعالی و رشد در هر بخشی را فراهم می آورد.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاهی ویژه و خلاقانه به صنایع دستی و هنرهای سنتی دارد،توانمندسازی هنرمندان را یک ضرورت دانست و افزود:امروز هنر پا به عرصه خلاقیت گذاشته و با رویکرد نوآوری و توسعه دنبال می شود.

نامور مطلق با اشاره به اینکه گیلانیان از دیرباز به ذوق،سلیقه و هنر شهرت داشته اند، اذعان داشت:در سالهای اخیر تلاشهای قابل تقدیری در عرصه هنر این استان صورت گرفت که قابل تقدیر است.

این مسئول معدل صنایع دستی گیلان را قابل اتکا و ممتاز خواند و گفت:استعدادهای این استان در عرصه هنر درحال شکوفا شدن است و کسب رتبه های ممتاز در ارزیابی های کشوری نشانی بر این ادعاست.

معاون صنایع دستی کشور نرخ صادرات صنایع دستی گیلان به سایر کشورها را مورد بحث قرار داد و تصریح نمود:بزودی گیلان کریدور صادرات صنایع دستی در حاشیه دریای خزر خواهد شد.

نامور مطلق یادآور شد:صنایع دستی به دلیل اهمیت و ارزش ذاتی افتخاری برای هر سرزمین و هویتی منقول است و گیلان در برخورداری از این موهبت ارزشمند ممتاز قلمداد می شود.

وی بر لزوم جریان سازی علمی پیرامون هنر و فرهنگ بومی محلی در دانشگاه ها و در بین جوانان تاکید کرد و خواستار تلاش برای توسعه علمی صنایع دستی از سوی هنرمندان و هنردوستان شد.

ارائه مقالات برگزیده در قالب پنل های علمی و تقدیر از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی گیلان بخش دیگر مراسم امروز بود.