FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

دیدار نمایندگان گیلان با رییس سازمان میراث فرهنگی

نشست هيئت رئيسه و اعضاي فراكسيون مستقلين ولايي با رئيس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در محل كميسيون اصل ٩٠ مجلس شوراي اسلامي برگزار شد. 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ؛ نشست هيئت رئيسه و اعضاي فراكسيون مستقلين ولايي با رئيس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در محل كميسيون اصل ٩٠ مجلس شوراي اسلامي برگزار شد و مسائل مربوط به حوزه گردشگری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

غلامرضا جعفرزاده در این نشست به بررسی میزان سفرهای نوروزی 96 در گیلان پرداخت و اظهار داشت: از آنجایی که نقاط مختلف ایران به ویژه گیلان در چهارفصل سال دیدنی است می توان در زمینه جذب توریست با کمترین هزینه اقدام نمود.

وی با بیان اینکه جذب توریست در صنعت گردشگری تاثیر بسیاری در توسعه اقتصادی دارد باید با بررسی و تجزیه عوامل سفر و نیز میزان تقاضا برای مقاصد گردشگری ؛ در جذب گردشگر برنامه های نوینی طراحی نمود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات ادامه داد: در سراسر ایران فضای مختلفی برای اسکان توریست در نظر گرفته شده است که خانه کاشانه ها نمونه ای از  همین مراکز اسکان می باشد؛ لذا باید بررسی شود که تا چه اندازه کمپین های اقامتی مسافر ، رفاه توریست را فراهم کرده است.

وی همچنین نحوه حفظ و نگهداری از آثار باستانی و تفرجگاه ها را مورد بررسی قرار داد و افزود: تعامل دولت با بخش خصوصی برای حفاظت از آثار باستانی از نکات مورد توجه نمایندگان گیلان است.

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان استانی پیشتاز در امر سفر و جذب گردشگر  است؛ از فعالیت مطلوب و ممتاز مدیرکل سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و تحقق گردشگری پایدار در استان تقدیر نمود و خواستار نگاه ویژه مسئولان کشوری به این استان شد.