FA | EN | RSS

دوشنبه, 29 مرداد 1397

بهره برداري از طرح روستاي بدون بيکار دهنه سرشیجان با حضور وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي

همزمان با حضور رئيس جمهور در گيلان؛ طرح روستاي بدون بيکار در روستاي دهنه سر شيجان خمام با حضور وزير تعاون،کارورفاه اجتماعي به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ پروژه هاي گردشگري و صنايع دستي روستاي دهنه سرشيجان رشت صبح امروز با حضور علی ربیعی وزير تعاون،کار و رفاه اجتماعي به بهره برداری رسید.

در این روستا با حمايت  اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان و صندوق کارآفريني اميد در بخش هاي گردشگري طرح هاي اقامتگاه بوم گردي، تالاب گردي، سايت پرنده نگاري، صنايع دستي، رستوران و غذاهاي محلي، سايت سوارکاري، سايت بازي تراپ و پينت بال، سايت اطلاعات گردشگري براي ريشه کني بيکاري به اجرا درآمده است.

علی ربیعی در مراسم افتتاح طرح مذکور گیلان را استانی با پتانسیل های ارزنده در حوزه گردشگری خواند و گفت: باید از ظرفیت های بومی در جهت تعالی اقتصادی بهره مند شویم.

وی با بیان اینکه توسعه پایدار گیلان مرهون خودکفایی داخلی در استان است، توجه به روستاها و تلاش برای رونق افزایی در این مناطق را مهم قلمداد کرد و افزود: در دولت تدبیر و امید سیاست های جدیدی برای آبادانی و محرومیت زدایی تدوین شده و مسئولان استانی و کشوری برای تحقق آن تلاش می کنند.

ربیعی اذعان داشت: معیشت روستاییان باید منطبق بر داشته های روستا برآورده شود، لذا باید گام هایی محکم برای خودکفا ساختن ساکنین و اشتغالزایی در این مناطق برداشت.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هم اکنون 98 درصد از روستاهای کشور از نعمت آب، برق، گاز و تکنولوژی های ارتباطی و نیز دفترچه بیمه سلامت برخوردارند؛ خاطرنشان نمود: دولت تدبیر و امید سیاست رضایت عمومی با رویکرد نشاط اجتماعی را دنبال می کند و در سایه عقلانیت با نگاهی کارشناسی در جهت رفع فقر گام بر می دارد.

این مقام مسئول؛ ایجاد اشتغال دائم در روستا را یک ضرورت برای حذف پدیده مهاجرت خواند و بیان داشت: ورود صنایع پاک به روستا و فراهم نمودن مشاغل منطبق با فرهنگ بومی و طبیعت موجبات توسعه گردشگری روستایی را فراهم خواهد ساخت.

امضای لوح یادبود در روستای دهنه سرشیجان و بازدید میدانی از پروژه های انجام شده در این روستا بخش دیگری از سفر وزیر کار به گیلان بود.