FA | EN | RSS

پنج شنبه, 03 اسفند 1396

رزمایش و رژه موتوری یگان های انتظامی و امدادی گیلان در آستانه نوروز 96

در آستانه نوروز نخستین رژه موتوری مشترک یگان های انتظامی و امدادی  دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گیلان؛ صبح امروز نخستین رزمایش و  رژه موتوری مشترک یگان های انتظامی و امدادی دستگاه های اجرایی عضو ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان برگزار شد.

در این آیین رزمایش و رژه موتوری یگان حفاظت میراث فرهنگی، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، انتظامی، مرزبانی، آتش نشانی و.. حضور داشتند.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گیلان در حاشیه این مراسم با اشاره به نقش امنیت در توسعه گردشگری اظهار داشت: رابطه معناداری بین حفاظت و امنیت وجود دارد و می‌توان گفت در بسیاری از مواقع، حفاظت مقدم بر امنیت است.

این مسئول با بیان این‌که براساس منویات مقام معظم رهبری، گردشگری صنعت مهمی است و رونق گرفتن آن می‌تواند وابستگی کشور را به درآمد نفت در پی داشته باشد، بیان کرد: عوامل مختلفی در توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذارند که امنیت از مهم‌ترین این عوامل محسوب می‌شود.

وی؛ حفاظت اطمینان‌بخش و امنیت پایدار را دغدغه ای مهم برشمرد و گفت: وظایف حفاظتی مأموران یگان حفاظت در حوزه جغرافیایی از مؤلفه‌های بسیار پیچیده‌ای است که از امنیت اجتماعی اثر می‌پذیرد.

علیزاده؛  اماکن، بناها، محوطه‌ها، سایت‌های تاریخی و اموال منقول و غیرمنقول میراث‌فرهنگی را بخش جدایی‌ناپذیر از دارایی های استان دانست و بیان کرد: صرف‌نظر از ارزشمندی این آثار، هویت تاریخی این آثار مسئولیت پذیری در حفظ این مواریث را مضاعف می‌ سازد.