FA | EN | RSS

پنج شنبه, 03 اسفند 1396

گسترش روابط با کشورهای همسایه، در سایه گردشگری و صنایع دستی گیلان

استاندار گیلان با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد: با تکیه بر پتانسیل های موجود در این زمینه ؛ بزودی گسترش روابط با کشورهای همسایه به بهترین شکل محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ دکتر محمد علی نجفی در نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی به سابقه دیرینه استان در روند مناسبات سیاسی و اقتصادی کشورهای همسایه و همجوار دریای خزر اشاره نمود و اظهار کرد: استان گیلان همواره در این حوضه پیشتاز بوده و این پیشتازی پس از فروپاشی شوروی سابق بیش از پیش به چشم می خورد.

وی با بیان اینکه با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید شاهد روند رو به رشد این مناسبات با کشورهایی نظیر آذربایجان، روسیه و گرجستان وارمنستان  هستیم؛ اذعان نمود: بر اساس اهمیت و لزوم استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه، قفقاز وCIS جهت شکوفایی اقتصاد استان گیلان که یقینا مواهب آن به کشور بر میگردد ، می بایست بیش از پیش از این موقعیت بهره ببریم.

دکتر نجفی تصریح نمود: گسترش این روابط  در قالب چند محور اصلی از جمله حوزه گردشگری و صنایع دستی ادامه پیدا می کند و با توجه به اینکه در این حیطه پتانسیل خوبی داریم، امید است نتایج خوبی در آینده به وقوع بپیوندد.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در حوزه گردشگری ، نیاز به ایجاد زیرساخت هایی مناسب برای توسعه روابط و مراودات احساس می شود، خاطرنشان کرد: بنا داریم با اجرای سیاست های جدید و هم فکری مدیران دستگاه های اجرایی متولی امر گردشگری با تکیه بر ظرفیت های همچون مناطق نمونه گردشگری ، مناطق توریست پذیر، سواحل و دریای خزر، وجود کلیساهای ارامنه در رشت و انزلی این ارتباط را گسترش دهیم

نماینده عالی دولت در گیلان؛ برخی از امکانات و تسهیلات مرتبط به سفر ایرانیان به ارمنستان همچون استفاده مستقیم و بدون واسطه از خدمات بانک ملت را مورد اشاره قرار داد و بیان نمود: در تلاشیم تا اقدامات جدیدی در رابطه با ایجاد امکانات و سهولت بخشی به امر سفر برای هموطنان صورت گیرد.

وی در پایان به اهمیت راه اندازی پرواز مستقیم رشت به ایروان اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه مدت پرواز رشت به ایروان حدودا  45دقیقه است ، پیشنهاد  می شود پرواز ایروان- رشت- کیش راه اندازی شود.