FA | EN | RSS

پنج شنبه, 03 اسفند 1396

تحول اقتصادی گیلان در گرو برنامه ریزی هدفمند برای درآمدزایی حاصل از گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان: درآمدزایی حاصل از گردشگری درصورت برنامه ریزی هدفمند می تواند تحول اقتصادی استان را رقم بزند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ در راستای حل مشکلات مالیاتی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری رضا علیزاده و معاونین ایشان با مديركل امور مالياتي استان دیدار و گفتگو نمود.

در این نشست نمایندگانی از تشكلهاي گردشگري گیلان حضور داشتند و به بیان مشکلات خود در حوزه مالیات پرداختند.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه همواره پرداخت مالیات یکی از مهم ترین مسائل برای فعالان حوزه گردشگری بوده ، به جایگاه شاغلان صنعت گردشگری گیلان در توسعه اقتصادی استان اشاره نمود و گفت: درآمدزایی حاصل از گردشگری درصورت برنامه ریزی هدفمند می تواند تحول اقتصادی را رقم بزند.

این مسئول با بیان اینکه یکسان سازی مالیات تاسیسات و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نیازمند شفاف سازی و آموزش های لازم است، اذعان نمود: ایجاد شعبه ای ویژه برای ممیزی مالیات این واحدها که متشکل از افرادی با مهارت برای محاسبه مالیات گردشگری باشد ، مورد تقاضای فعالان این صنعت است.

در ادامه هریک از حاضران به بحث و بررسی حیطه موضوع این نشست پرداختند و در نهایت مقرر شد تا یک دوره آموزشی از سوی اداره کل امور مالیاتی برای فعالان حوزه گردشگری استان برگزار گردد.