FA | EN | RSS

یکشنبه, 29 بهمن 1396

پیشینه میراثی ایران،عنصری سازنده برای بقای ملی سرزمینمان است

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه میراث فرهنگی و سابقه تمدنی، ایران را در نظام جهانی به نامی شناخته شده بدل کرده است، اذعان داشت: این پیشینه میراثی در واقع سرمایه فرهنگی و عنصری سازنده برای کشور است و می تواند عامل پیوند نسل‌ها و بقای ملی سرزمینمان باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ صبح امروز مراسم معارفه "زهرا احمدی‌پور رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری" و تکریم مسعود سلطانی‌فر رئیس سابق این سازمان برگزار شد.

حکم رسمی زهرا احمدی‌پور توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور اعطا شد و همچنین برای تکریم از فعالیت‌های مسعود سلطانی‌فر، از سوی کارکنان سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری لوح زری‌بافی نفیسی به ایشان اهدا گردید.

شهیندخت ملاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و مدیران کل میراث فرهنگی استان‌های کشور حضور داشتند.

دکتر جهانگیری رییس جدید سازمان میراث فرهنگی در سخنرانی خود با بیان اینکه ارتقاء سطح فعالیت زنان در مدیریت کشور واقعیت جدی و انتظار طبیعی است ، بر لزوم بهره گیری از توان مدیران جوان و کارآزموده کشور در لایه های کلان مدیریتی تاکید کرد.

وی تصریح نمود: مراقبت از سابقه تمدنی که ایران را به جهانیان می شناساند الزامی است.

همچنین زهرا احمدی‌پور بیان کرد: تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا با توجه به تعهدی که به عرصه فرهنگ، ملت بزرگ، سرزمین کهن و دولت تدبیر دارم، با تحرک، خلاقیت و نوآوری بیشتری به دولت کمک کنم تا در تحقق اهدافش موفق شود.

وی با تأکید بر ضرورت انسجام بین سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: گستره عملکرد این سازمان از درب منزل هر ایرانی و یا حتی داخل آن آغاز  و تا کیلومترها بیرون از این مرزهای کشور را درمی‌نوردد.

احمدی‌پور با بیان اینکه میراث فرهنگی و سابقه تمدنی، ایران را در نظام جهانی به نامی شناخته شده بدل کرده است، افزود: این سابقه میراثی به عنوان یک سرمایه فرهنگی و عنصر سازنده به کشورمان کمک کرده تا طی فرایندی عامل پیونددهنده نسل‌ها و بقای ملی این سرزمین باشد.

وی ادامه داد: تبلور این سرمایه فرهنگی در صنایع دستی نیز به وضوح دیده می‌شود و صنعت‌گر با تمام علاقه‌مندی، هنر چشم‌نواز را خلق می‌کند تا وجودش به راحت زندگی کردن کمک می‌کند و فرصت‌های جدیدی را در اختیار انسان شهری خسته از ترافیک قرار می‌دهد.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید بستر خلاقانه‌ای از انسجام بین فرهنگ و اقتصاد را در سه حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با محوریت عنصر فرهنگ فراهم آوریم تا همیشه در تاریخ این کشور به عنوان عنصر قوی، نقش اساسی داشته باشد.