FA | EN | RSS

دوشنبه, 04 تیر 1397

اجرای طرح بازآفرینی در رشت ؛ زمینه ساز حضور پررنگ گردشگران در مرکز استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اجرای طرح بازآفرینی در نقاط مختلف رشت را زمینه ساز حضور پررنگ تر گردشگران در مرکز استان دانست و افزود: هم اکنون شاهد شکل گیری نگاه مسئولانه ای به میراث فرهنگی و معماری هویتی در رشت هستیم .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، رضا علیزاده در نشست تخصصی معماری که به مناسبت روز جهانی معمار در شهرداری رشت برگزار شد، اظهار داشت: در مرکز استان و در حوزه شهری نیازمند خلق فرصتهای جدیدی برای رونق گردشگری بودیم که خوشبختانه در دستور کار قرار گرفتن طرح بازآفرینی شهر رشت و هدف گذاری مناسبی که در این زمینه انجام شد، این فرصت را ایجاد نمود.

علیزاده از همسویی میراث فرهنگی و شهرداری برای صیانت از بافت تاریخی شهر رشت خبر داد و عنوان کرد: با بهره گیری از فرصت پیش آمده می توان قدم های خوبی برای ترویج انواع مختلف گردشگری تخصصی از جمله شهری، نوستالژیک، سلامت، رویدادی و ... برداشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان خاطرنشان کرد: به موازات تلاش برای حفظ زیبایی و رعایت استانداردهای مورد نظر در سیمای شهری، باید در زمینه فراهم نمودن بستر مناسب برای سرمایه گذاری نیز اهتمام ویژه داشت.

این مسئول تامین نیازها و انتظارات گردشگران را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: شورای اسلامی شهر رشت مکانیزم های حمایتی بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاران تعبیه کرده است.

وی از تلاش های شهرداری جهت ثبت رشت در سازمان یونسکو بعنوان شهر خلاق خوراک شناسی تقدیر کرد و گفت: در ادامه همکاری های مشترک میراث فرهنگی و شهرداری ، ثبت ملی غذاهای اصیل گیلانی بعنوان میراث معنوی پیگیری خواهد شد.

گفتنی است؛ این نشست تخصصی با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و شهرداری رشت خاتمه یافت.