FA | EN | RSS

جمعه, 31 فروردين 1397

نواختن زنگ گردشگری در هنرستان هتلداری و گردشگری آگه رشت

همزمان با روز جهانی جهانگردی زنگ هنرستان هتلداری و گردشگری آگه توسط مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان به صدا درآمد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، صبح امروز همزمان با روز جهانی جهانگردی مدیرکل و معاونین آن در هنرستان هتلداری و گردشگری آگه حضور یافتندو بصورت نمادین بر زنگ این آموزشگاه نواختند.

رضا علیزاده با تبریک روز جهانی جهانگردی به آموزگاران و دانش آموزان هنرستان هتلداری و گردشگری آگه ، بر نقش آموزش تخصص های مرتبط با صنعت گردشگری به نوجوانان و جوانان اشاره نمود و اظهار داشت: تحول در صنعت گردشگری و گام نهادن در مسیر توسعه این صنعت نیازمند آموزش نیروی انسانی کارآمد می باشد.

وی با بیان اینکه همسو شدن با مباحث توسعه زیرساختی و سخت افزاری لازمه رونق صنعت نوین گردشگری است، افزایش شمار تاسیسات گردشگری و مراکز خدماتی مرتبط با این حوزه را بدون حضور افرادی متخصص و تحصیل کرده دشوار خواند و افزود: خوشبختانه بهره گیری از فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و هتلداری در واحدهای تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان روند رو به رشدی را دنبال می کند.

این مسئول تصریح نمود: دانش آموختگان مقطع دبیرستان در رشته های گردشگری و هتلداری با ورود به مراکز آموزش عالی و تحصیل در رشته های تخصصی خود ، عنصری اثرگذار در تحول صنعت گردشگری ایجاد می نمایند .

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه صحبت در باب گردشگری دارای ابعاد و شاخه های متعددی است؛ خاطرنشان نمود: باید در حیطه مباحث عملی صنعت گردشگری جدی تر عمل نمود.

وی به برگزاری دوره های متعدد در حوزه گردشگری طی سالهای اخیر اشاره نمود و بیان داشت: خوشبختانه اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با همکاری موسسات آموزشی معتبر اقدام به آموزش نیروی انسانی فعال در صنعت گردشگری نموده که ماحصل این فعالیت و اثرات مثبت آن در بخش گردشگری استان گیلان به چشم می خورد.

علیزاده افزود: در حوزه هتلداری و خدمات مرتبط با این تاسیسات نیز آموزش هایی صورت گرفته اما با توجه به تعدد این اماکن در گیلان و حضور سبز گردشگران در تمامی ایام سال در گیلان، نیازمند تلاش بیشتری برای آموزش های مرتبط با صنعت هتلداری در گیلان احساس می شود.

این مسئول بر ضرورت بهره گیری از فناوری های نوین در بخش آموزش مطالب مرتبط با گردشگری و هتلداری تاکید کرد و اذعان داشت: امروز تلاش ممتازین تمامی صنایع بر معرفی نمودن از طریق چشم انداز هنر و ادغام آن با علوم نوین است.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان در پایان امنیت و آرامش امروز ایران اسلامی را حاصل تلاش شهدا و ایثارگران دفاع مقدس خواند و بر ضرورت حراست از داشته های این دیار که میراث فرهنگی و معنوی آن بزرگمردان است، تاکید نمود.