FA | EN | RSS

پنج شنبه, 06 ارديبهشت 1397

ردپای آموزه های قرآنی در هنر و معماری گیلان به وضوح دیده می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان : آموزه های قرآنی در زندگی گیلانیان جایگاه ممتازی دارد تا آنجا که در معماری و آثار هنری مردمان این دیار می توان رد پای این میراث معنوی ماندگار را رویت نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی گیلان از 25مهر لغایت 5آبان ماه سالجاری برگزار می شود.

در راستای اجرای هرچه بهتر این رویداد بزرگ فرهنگی پیش از ظهر امروز نشست بررسی ابعاد برگزاری هرچه بهتر دوره سراسری مذکور در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان برگزار شد.

رضا علیزاده در این نشست با اشاره به اهمیت توجه به معارف و علوم قرآنی بعنوان بخش عظیم هویت جوامع اسلامی اظهار داشت: آموزه های قرآنی در زندگی گیلانیان جایگاه ممتازی دارد تا آنجا که در معماری و آثار هنری مردمان این دیار می توان رد پای این میراث معنوی ماندگار را رویت نمود.

وی با بیان اینکه برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به میزبانی گیلان فرصتی برای معرفی داشته های فرهنگی گیلان است، بر ضرورت تدوین ویژه برنامه هایی در راستای میزبانی برتر از شرکت کنندگان در برنامه مذکور تاکید کرد.

این مسئول اذعان داشت: میراث معنوی به عنوان میراث ناملموس نیازمند اشاعه همگانیست که این اقدام بزرگ مشاراکت جمعی را می طلبد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان به برخی فعالیت های قابل اجرا در ایام برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره نمود و از آمادگی این دستگاه برای اجرای هرچه بهتر رقابت مذکور خبر داد.