FA | EN | RSS

یکشنبه, 03 تیر 1397

نمایشگاه های صنایع دستی توان رقابتی هنرمندان را افزایش می دهد

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان بر ضرورت حضور هنرمندان فعال در این عرصه تاکید نمود و گفت: نمایشگاه ها توان رقابتی این افراد را افزایش می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، در حاشیه پنجمین روز از برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی به میزبانی گیلان رحیم عطایی پور از غرفه های این نمایشگاه بازدید نمود.

وی با ابراز خرسندی از کیفیت و زیبایی کالاهای ارائه شده در نمایشگاه مذکور ، بر ضرورت حضور هنرمندان فعال در این عرصه تاکید نمود و گفت: نمایشگاه ها توان رقابتی این افراد را افزایش می دهد.

این مسئول با بیان اینکه تلفیق هنرهای سنتی با یکدیگر سبک جدیدی از تولید ابزاری صنایع دستی را محقق می نماید، بر لزوم مهارت آموزی هنرمندان جهت کیفی نمودن خدمات آنها تاکید کرد.

عطایی پور به ارائه خدمات آموزشی در حوزه صنایع دستی از سوی فنی و حرفه ای گیلان اشاره کرد و افزود: در سالهای اخیر مهارت آموزان بسیاری هنرهای سنتی گیلان را بصورت تخصصی آموخته و موفق به اخذ  گواهی نامه فنی و حرفه ای شدند.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان از هنرمندان صنایع دستی خواست تا نسبت به فراگیری تخصصی هنرهای سنتی زیر نظر استادکاران تجربی اقدام نمایند و فنی و حرفه ای را پشتیبان خود قلمداد کنند.