FA | EN | RSS

یکشنبه, 02 ارديبهشت 1397

بزودی گیلان قطب بزرگ صادرات صنایع دستی می شود

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان دارای تعدد صنعتگران ماهر در حوزه هنرهای سنتی و پتانسیل های ویژه ای همچون منطقه آزاد است،اظهار داشت: این استان بزودی قطب بزرگ صادرات صنایع دستی کشور می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ خسته بند در حاشیه بازدید از اولین نمایشگاه صنایع دستی به میزبانی گیلان با ابراز خرسندی از برگزاری این نمایشگاه اذعان داشت: صنایع دستی گیلان در کنار جاذبه های بی نظیر گردشگری این استان فرصت اقتصادی منحصربفردی را ایجاد نموده که در سایه توجهات مسیولان به توسعه پایدار می انجامد.

وی اشتغال جوانان را دغدغه دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی خواند و گفت: جوانان علاقمند به هنرهای سنتی و صنایع دستی درصورت مهارت آموزی و شرکت در دوره های توانمندسازی می توانند به اشتغالی با ضریب مثبت برسند.

خسته بند ایجاد بازارچه های عرضه محصولات صنایع دستی،رفع مشکلات بیمه ای هنرمندان این حوزه و نیز اعطای تسهیلات کم بهره را مهمترین نیاز فعالین حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی دانست و افزود: تحقق این نیازمندی ها با تعامل و تامل جمعی مرتفع می گردد.

این مسئول منطقه آزاد انزلی را پتانسیلی کارامد در حوزه صادرات صنایع دستی دانست و تصریح کرد:با توجه به تعدد تجارت چمدانی در منطقه آزاد انزلی کالاهای صنایع دستی امکان قرارگرفتن در سبد صادرات را دارد.

نماینده مردم بندر انزای در مجلس شورای اسلامی از هنرمندان خواست تا نسبت به بروزنمایی تولیدات خود و کاربردی نمودن سازه ها با زندگی مدرن و آپارتمانی ایده ای نو ارائه نمایند.