FA | EN | RSS

پنج شنبه, 30 فروردين 1397

تاکید مدیرکل میراث فرهنگی گیلان بر مشارکت جویی برای حراست از ابنیه تاریخی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه حفظ و نگهداری از میراث فرهنگی موجب توسعه گردشگری،حفظ هویت و صلح و وفاق ملی می شود ، بر لزوم مشارکت جویی برای حفظ این میراث ارزشمند تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ سردار "امیر رحمت اللهی" با حضور در هتل شبستان رشت با پرسنل یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با ابراز خرسندی از حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در استان، اظهار داشت: کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی گیلان نیروهایی متعهد و کارآمد هستند که با توان اجرایی خود وضعیتی مطلوب در حراست از ابنیه و محوطه های تاریخی را برای استان به ارمغان آورند.

وی با اشاره به تعدد آثار تاریخی و نیز گستردگی آبادی های استان گیلان بر لزوم پاسداری جدی از این میراث ارزشمند تاکید نمود و اذعان کرد: نوسازی ناوگان حمل و نقل، بهره مندی از تجهیزات لازم و آموزش نیروی انسانی فعال در این بخش باید بعنوان زیرساخت فراهم گردد.

علیزاده خاطرنشان نمود: خلاء قانونی و عدم اجرای قوانین حمایتی از مشکلاتی است که در حوزه یگان حفاظت میراث فرهنگی به چشم می خورد؛ لذا رفع این معضل تلاشی برای بهبود خدمات حفاظتی در سایت های تاریخی و میراثی خواهد بود.

این مسئول در پایان با بیان اینکه حفظ و نگداری از میراث فرهنگی موجب توسعه گردشگری،حفظ هویت و صلح و وفاق ملی می شود ، بر لزوم مشارکت جویی برای حفظ این میراث ارزشمند تاکید کرد.