FA | EN | RSS

جمعه, 31 فروردين 1397

افتتاح دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در رشت

همزمان با دومین روز از هفته دولت، یک دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری در شهر رشت افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ همزمان با دومین روز از هفته دولت، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی "دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری غزال اطلس سفر" در رشت افتتاح شد.

افتتاح این دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری موجبات اشتغالزایی8نفر را فراهم نمود و تعداد دفاتر شهرستان رشت را به رقم36 واحد افزایش داد.

رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در مراسم افتتاح این پروژه با اشاره به ضرورت فراهم نمودن عناصر سفر در گیلان بعنوان استانی پیشرو در صنعت گردشگری اظهار داشت: سفر واقعیتی انکار ناپذیر و یکی از مهمترین فعالیت های انسان پیشرفته است و در این بین دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی نقش عمده ای را ایفا می نمایند.

وی با بیان اینکه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری سعی بر تامین اطلاعات و فعالیت های مسافرتی و هر آنچه را که مورد نیاز گردشگران است دارند؛ مهم ترین کار این موسسات را برآورد تقاضا یا ایجاد تقاضای مثبت نسبت به جاذبه های گردشگری و به نوعی پیش بینی انگیزه های مردم برای مسافرت دانست.

این مسئول تصریح نمود: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری نقش تسهیل کننده را در کانال توزیع خدمات صنعت گردشگری و تدارک زمینه مناسب ایجاد بازار بر عهده دارند و سعی می کنند تا با معرفی جاذبه ای نو و یا پدیده ای بکر گوی سبقت را از رقبای خود بربایند.

علیزاده با تاکید بر لزوم جهت گیری هرچه بیشتر دفاتر خدمات مسافرتی به سوی سفرهای گروهی و سازمان یافته به عنوان یکی از رویکردهای اصلی سازمان های گردشگری در کشورهای مختلف خاطرنشان کرد: توسعه این مهم علاوه بر کیفیت افزایی سفر در ابعاد ترافیکی و مدیریت هزینه ها، تبعات بسیاری را از جمله در زمینه های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی کاهش می دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان در پایان بر کیفیت بخشی به خدمات سفر و ارائه بسته های جدید گردشگری تاکید نمود و تصریح کرد: نظارت بر فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری باید تشدید و تسریع یابد.