FA | EN | RSS

یکشنبه, 28 مرداد 1397

هتل معین فومن؛آماده افتتاح در نوروز

معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از برطرف شدن مشکل هتل معین در فومن خبر داد و گفت: این هتل تا پایان نوروز به طور رسمی افتتاح می‌شود..

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استام گیلان، سعید شیرکوند اظهار کرد: تعدادی از پروژه‌های گردشگری استان قابلیت استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی را دارند.

وی از برطرف شدن مشکل هتل معین در فومن خبر داد و افزود: تا پایان نوروز امسال هتل مذکور به طور رسمی افتتاح می‌شود و آماده پذیرش گردشگران است.

شیرکوند مشکل عمده در پرداخت تسهیلات را نظام بانکی خواند و بیان کرد: منابع در اختیار بانک‌ها محدود است و بانک‌ها مجبورند منابع را با نرخ سپرده 22 درصد جذب کنند و این نرخ سود فاجعه است.

وی به قابلیت شش طرح گردشگری گیلان برای اختصاص اعتبارات از صندوق توسعه ملی اشاره کرد و افزود: 10 پروژه گردشگری را می‌توانیم تا پایان سال جاری در استان به اتمام برسانیم.

معاون سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه مشکل تغییر کاربری اراضی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان داریم، تصریح کرد: برخی با انگیزه تغییر کاربری اراضی وارد عرصه گردشگری گیلان شدند.