FA | EN | RSS

یکشنبه, 28 مرداد 1397

22هزار و 500 گردشگر از نمایشگاه های صنایع دستی آستارا بازدید کردند

مسوول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آستارا گفت: از اول تا چهارم فروردین ماه جاری، 22 هزار و 500 گردشگر از چهار نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان این شهرستان بازدید کردند.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان،پردل امیری نژاد گفت: نمایشگاه های صنایع دستی شهرستان آستارا در دو نقطه ورودی شهر از سمت شمال و جنوب و نیز در نوار ساحلی آستارا جنب طرح سالمسازی سفیر امید این شهرستان دایر شده است.
وی با اشاره به اینکه استقبال گردشگران از نمایشگاه میراث فرهنگی آستارا در چهار روز نخست عید نوروز نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش داشته، اضافه کرد: امسال سه هزار اثر از آثار هنرمندان صنایع دستی شهرستان شامل حصیر ، گلیم ، جاجیم ، سفال ، کیف های دستی و مسافرتی ، خورجین ، تور صیادی ، تابلو فرش های سنتی با طرح های مختلف ، انواع لباس های محلی مردان و زنان آستارا ، معرق کاشی و چوب و نازک کاری بر روی چوب برای بازدید گردشگران عرضه شده است.
امیری نژاد ادامه داد: هر کدام از نمایشگاه ها در زمینی به مساحت 80 متر مربع دایر شده است.
وی با بیان اینکه در کنار نقاط عرضه صنایع دستی هنرمندان آستارایی مراکز اطلاع رسانی گردشگری نیز در راستای معرفی جاذبه های طبیعی و گردشگری آستارا و گیلان فعال است، گفت: با توجه به اینکه شهرستان از سمت شمال نقطه ورودی استان محسوب می شود، 12 هزار نسخه بروشور با موضوع معرفی جاذبه های گردشگری آستارا و سایر شهرستان های گیلان در حال عرضه به گردشگران نوروزی است.
مسوول نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا همچنین از آغاز برنامه های شاد و متنوع جشنواره ملی اقوام ایرانی در ساحل آستارا از ششم تا پانزدهم فروردین ماه خبر داد و بیان کرد: برنامه های این جشنواره به دو بخش برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات اقوام ایرانی و اجرای برنامه های شاد با موسیقی های محلی تقسیم شده است.
امیری نژاد ادامه داد: بخش نخست این جشنواره شامل عرضه آثار هنرمندان صنایع دستی استان های مختلف از 28 اسفند در قالب 70 غرفه دایر شد و بخش های دیگر این آیین فرهنگی نیز شامل اجرای موسیقی زنده و برگزاری جشنواره بادبادک ها به صورت رسمی از فردا در نوار ساحلی آستارا جنب طرح سالمسازی سفیر امید آغاز می شود.
وی افزود: این جشنواره با مشارکت هنرمندان استان های گیلان ، چهارمحال و بختیاری ، مازندران ، خوزستان ، خراسان شمالی ، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی و کردستان برگزار می شود.
وی بیان کرد: پویایی اقتصاد ، توریسم تجاری و نیز ماندگاری مسافر در شهر از جمله مزایای این جشنواره است.
شهرستان آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان و در ردیف 20 شهر گردشگر پذیر کشور قرار دارد.
بنا به اعلام نمایندگی میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستارا ، در نوروز سال 93 یک میلیون و یکصد هزار نفر از مناطق مختلف گردشگری این شهرستان ساحلی دیدن کرده اند.