FA | EN | RSS

یکشنبه, 28 مرداد 1397

بازارچه صنایع دستی در شهر واجارگاه رودسر راه اندازی شد

شهردار واجارگاه از توابع رودسر در جریان راه اندازی بازارچه صنایع دستی در ورودی این شهر از استقرار چندین غرفه شامل چادر شب بافی، گلیم بافی، گلدوزی و سایر صنایع دستی در این بازارچه خبر داد.

 

 

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ محمدپور حسین لزرجانی در تشریح این خبر اظهار داشت:ایام نوروز را فرصت مناسبی برای شناساندن توانمندی ها و ظرفیت های منطقه در حوزه های مختلف بویژه در عرصه صنایع دستی عنوان کرد و افزود: در همین راستا شهرداری از همه توان برای معرفی آثار، خلاقیت ها و ظرفیت های زنان و مردان منطقه به خوبی بهره گیری کرده است.

وی از مسافران و گردشگران نوروزی خواست طی مدت اقامت در این منطقه علاوه بر بازدید از این بازارچه سوغات آن را با خود به ارمغان ببرند.

شهردار واجارگاه در ادامه سخنان خود با اشاره به پایان یافتن موج نخست سفرهای نوروزی از اسکان بیش از یک هزار مسافر و گردشگر نوروزی با اقامت در هتل ها، مدارس و مجتمع های اقامتی و تفریحی این شهر خبر داد.

لزرجانی اضافه کرد: در این شهر گردشگر پذیر دو واحد آموزشی ، یک واحد مجتمع اقامتی با امکانات مناسب و یک هتل در مدخل ورودی شهر واجارگاه برای بهره مندی مسافران و گردشگران نوروزی فراهم شده است.

وی از جمله جاذبه های طبیعی و گردشگری را در این منطقه علاوه بر سواحل دریای ارغوان به چشم اندازهای طبیعی منطقه در روستاهای سبز کویه، سیاهکله، فشکل پشته، مازوکله پشته ، سلیم سرا، مریم دشت و بقاع متبرکه سید علی اکبر و سید علی اصغر باغدشت و سید علی کیا لزرجان اشاره کرد که میهمانان و مساقران نوروزی طی مدت اقامت می توانند از این فضاهای تفریحی و زیارتی استفاده کنند.

شهردار واجارگاه همچنین با اشاره به سوغات این منطقه بیان کرد: چای مرغوب، برنج، پرتقال و کیوی از محصولات مهم این شهر است که مسافران نوروزی می توانند با خود به سوغات ببرند.

شهر واجارگاه با وسعتی بیش از 1200هکتار با جمعیتی بیش از پنج هزار نفر جمعیت یکی از شهرهای زیبا و گردشگری شهرستان رودسر در شرق مرکز گیلان به شمار می آید و هر ساله پذیرای خیل عظیمی از مسافران و میهمانان از اقصا نقاط کشور است.